تبلیغات
جهان سونیک

جهان سونیک
وبلاگی برای سونیک
قالب وبلاگ
نویسندگان
نظر سنجی
طرفدار کدام بازی سونیکی هستید.برای آشنایی با شخصیت های سونیک بر روی ادامه مطلب کلیک کنید.

The Cast of Sonic the Hedgehog - 150TH PHOTO by Nictrain123

سونیک(سونیک مدرن)

سونیک خارپشت از سال 1999 پدید آمد.(قبل از آن سونیک کلاسیک)می توان سونیک را نماد و پرچمدار شرکت سگا دانست زیرا سری بازی های سونیک خارپشت پرفروش ترین محصولات سگا بوده اند.قدرت اصلی این شخصیت سرعت اوست.سرعت صوتی اوست که باعث شده نام او سونیک لقب بگیرد.او ویژگی های دیگری هم دارد.از دیگر ویژگی آن می توان به اسپین جامپ و بوست و دریفت اشاره کرد.
اگر سونیک تحت تاثیر 7 زمرد هرج و مرج قرار بگیره،میتونه به سوپر سونیک یا هایپر سونیک تبدیل شود.معمولا بازی های سونیک خارپشت با سوپر شدن اون تموم میشه.
شدو خارپشت

به جرات میتوان گفت شدو بعد از سونیک،محبوبترین و قویترین و بهترین شخصیت است.تا جایی که سگا به خاطر محبوبیت این شخصیت بازی shadow the hedgehog را در سال 2005 تولید کرد که در آن داستان زندگی شدو نقل شده است.
این شخصیت که از سال 2001 با بازی sonic adventure2 وارد شخصیت های سونیک شد؛تقریبا در تمم بازی های سونیک حضور داشته است.شدو به ماریا قول داده است از زمین در برابر دشمنانی مانند اگمن و بلک دوم حفظ کند.
در قول میتوان گفت که شدو کم میخندد ولی ته دلش صلح و دوستی برای دنیاست.او گاهی با سونیک و سیلور دشمن و گاهی با آنها دوست میباشد.اونیز مانند سونیک میتوان با استفاده از زمرد های هرج و مرج به سوپر تبدیل شود.از دیگر ویزگی های این شخصیت میتوان به غیب شدن، توقف زمان(time freeze) و نیروی سبز اشاره کرد.

Shadow the Hedgehog (Next-Gen) Fixed model. by itsHelias94سیلور خارپشت

سیلور بعد از سونیک و شدو مهم ترین شخصیت به حساب میاید.او یکی از مهربانترین شخصیت ها است ولی کمی ساده لوح است که ساده لوح بودنش به دلیل این است که در بازی sonic the hedgehog2006 مفلیس او را گول زد و سیلور را مجبور به کشتن سونیک کرد.
از ویژگی های این شخصیت می توان به بلند کردن اجسام بدون دخالت دست،پرواز کردن بدون داشتن بال(سیلور به همراه متال سونیک تنها شخصیت سونیک است که بال ندارد ولی میتواند پرواز کند.)،قطار یخی،neo shooter و... اشاره کرد.
این شخصیت از بازی sonic the hedgehog 2006 وارد شخصیت های سونیک شد.(همراه با بلیز.)سیلور نیز مانند سونیک و شدو میتواند با استفاده از زمرد های هرج و مرج به سوپر سیلور تبدیل شود.

ناکلز

ناکلز ساده لوح ترین اما قدرتمند ترین شخصیت بازی های سونیک است.(از نظر زور و بازو)مشت او به قدری قدرتمند است که میتواند یک دیوار را خراب کند.وظیفه اصلی او که از اجدادش به او رسیده است؛حفاظت از master emrald است.
ناکلز از بازی sonic the hedgehog3 (نام دیگر این بازی:sonic and knukcles) شروع به کارکردن در بین شخصیت های سونیک شد.معنی نام این شخصیت کوبنده است و از دست هایش چنگک های مخروطی شکل بیرون زده تا با استفاده از آنها از دیوار بالا بره یا اون رو خرد کنه.آشنایی سونیک و ناکلز به گونه ای بود که سونیک در حالت سوپر سونیک داشت پرواز میکرد که ناگهان ناکلز از زمین با یه مشت زد تو فک سونیک! و الماس های سونی رو دزدید.این شخصیت که یک اکیدنا است در واقع یک نوع خارپشت است که گونه های آن در استرالیا زندگی میکنند.ناکلز تنها باقی مانده قوم ایدنا ها است زیرا قوم آن توسط perfect chaos نابود شده است.اگر master emrald نبود جزیر ناکلز روی هوا نبود.
تیلز

تیلز سومین شخصیتی بود که در بازی های سونیک به وجود اومد.روباهی که با استفاده از علمش در زمینه تکنولوژِی و روباتیک به سونیک کمک میکنه.
این شخصیت میتواند همراه با استفاده از دمش پرواز کند.درست است قدرت تیلز در زمینه مبارزه تعریفی ندارد اما همیشه آماده ی کمک به سونیک بوده.این شخصیت از بازی sonic the hedgehog2 با سونیک دوست شد.او در این بازی به صورت اتوماتیک حرکت داده میشه و به همراه سونیکه.معروف ترین دستگاه دست ساز اون tornado نام داره.البته این وسیله در کارتون sonic X با زمرد های هرج و مرج کار میکرد و شکل و شمایل دیگری داشت.معمولا دوبلور های این شخصیت یک زن بوده و استثنا دارد که یک مرد دوبلوری او را به عهده بگیرد.برای مثال دوبلوری او در بازی sonic heroes را یک پسر هشت ساله بر عهده داشته است.یار های اصلی او در واقع ناکلز و سونیک بوده اند که در بازی های sonic adventure2 و sonic heroes هم گروه بوده.سونیک کلاسیک

این شخصیت سونیک جان کلاسیکه که تا سال 98 دوام آورد واز اون به بعد از سونیک مدرن برای بازی های سونیکی استفاده شد.
این شخصیت لاله و نمیتونه حرف بزنه.(در بازی sonic generations از طرف سگا به ثبت رسید.)درست است سونیک کلاسیک مانند سونیک مدرن قابلیت هومینگ اتک نداره(و خیلی چیزهای دیگه)؛ولی مانند سونیک قابلیت تبدیل به سوپر شدن و هایپر شدن رو داره.
امی

امی شخصیتی نسبتا ضعیفی است ولی او چکشی به نام پیکو پیکو دارد که قدرت زیادی به او داده است.از نظر احساسی او شخصیت رمانتیکی دارد و به سونیک علاقه های زیادی دارد.داستان علاقه او به سونیک از آنجا شروع میشود که سونیک در sonic CDاو را از دست متال سونیک نجات میدهد.
همانطور که در بالا مشخص است؛ایمی رز از بازی sonic CD عاشق سونیک شد.قبل از او تیلز و ناکلز دوستان سونیک بودند.

File:Rare SEGA Amy Rose Lrg.png

اسپیو

اسپیو که رییس گروه کیاتیکس است یکی از تکنیکی ترین و مرموز ترین شخصیت های سونیک است.او یک نینجای آفتاب پرست است.یکی از ویژگی های منحصر به فرد این شخصیت نامریی شدن است که در بعضی اوقات در نامریی شدن سوتی میدهد.دوستان اصلی او که اعضای گروه کیاتیکس هم هستند؛چارمی و ویکتور هستند که برخلاف اسپیو به دنبال پول هستند.درست است اسپیو شخصیت معروفی نیست اما از ویژگی های آن میتوان به استتار،گردباد برگها و ... اشاره کرد.کریم

کریم کخه یه خرگوشه؛یکی از مهربانترین و کوچکترین شخصیت های سونیکه.او ویژگی خاصی نداره جز اینکه میتونه با استفاده از
گوش هایش پرواز بکنه.یکی از یار ها و دوستای همیشگی او چیز است.چیز یک چایو میباشد.بیشترین قدرت کریم به خاطر چیز است.

Cream the Rabbit by Mintenndo


اگمن

خیلی جالب است که پس از سونیک،یک شخصیت منفی اولین شخصیت سونیک است و او کسی نیست جز دکتر اگمن.
او همیشه به دنبال نابودی سونیک با استفاده از علم رباتیکش بوده.او همیشه میخواسته با استفاده از ربات هایش سونیک رو شکست بده اما هنوز موفق نشده.دشمنی این دو نفر از آنجا شروع شد که اگمن در بازی sonic the hedgehog1 (اولین حضور او و سونیک در بازی های سونیک) از حیوانات جنگل برای درست کردن ربات هایش استفاده میکرد ولی نمیدانست که آن دوردست ها خارپشتی باشد که میتواند جلویش را گیرد.معولا سریال ها و بازی های سونیک با نقشه اگمن شروع میشود مانند سریال sonic X.روژ

روژ قویترین شخصیت دختر در بین شخصیت های سونیک است زیرا توانایی ها و قدرت زیادی دارد.معلوم نیست که او طرف چه کسی هست.(یعنی بین شخصیت های منفی و مثبت)
روژ همراه با شدو همزمان با بازی sonic adventure2 وارد شخصیت های سونیک شد.در واقع این شخصیت یه خفاشه.او هم قابلیت پرواز داره.گوش های بزرگی داره و معمولا بیشتر وقت ها همراه با شدو است.یکی از شخصیت های اصلی داستان شدو در بازی sonic the hedgehog 2006 همین روژ است.میتوان دلیل شکستن دسته سولیانا(وسیله ای که مفلیس در آن زندانی بود)را روژ دانست زیرا پس از اصابت با روبات اگمن از هوا سقوط کرد و شدو ترجیح داد روژ را نجات دهد تا آن دسته را.مرحله مربوط به این شخصیت در بازی sonic generations مرحله city scape(یکی از مراحل بازی sonic adventure2 میباشد.)است.
بلیز

بلیز که یه گربه هست از بازی sonic rush وارد شخصیت های سونیک شد.این شخصیت دوست صمیمیش سیلور بوده ولی دوست داره که کارهایش را به تنهایی انجام بده چون به قدرت بسیار زیاد خودش اعتماد داره.یکی از ویژگی های منحصر به فرد او آتش زدن وسایل است. این شخصیت تقریبا رنگ چشمانش مانند سیلور نارنجی بوده و نگین قرمز رنگی بر روی سر او قرار دارد.برخی ها میگویند او میتواند با قدرت آتشش حتی به هایپر بلیز تبدیل شود.معلوم نیست که روژ قویتر از بلیز است یا بلیز قوی تر از روژ.مرحله مربوط به این شخصیت در بازی sonic generations،مرحله crisis city (بحران شهر) میباشد.(این مرحله یکی از مراحل بازی sonic the hedgehog2006 است.)دلیل انتخاب این مرحله برای بلیز از طرف سگا این است که طرفداران سونیک او را با بازی در این بازی می شناسند.


File:Blaze the cat 3d by fentonxd-d4lwcze.png

ویکتور

ویکتور تنها تمساح در بین شخصیت های سونیک است که علاقه ی بسیاری به پول دارد.یکی از پایه های گروه کیاتیکس همین ویکتور است.او عاشق شوخی کردن با بقیس و دوست داره اونا رو ضایع کنه مثل ناکلز.هدف اصلیش اینه که پولدار ترین تمساح جهان
شود.

File:Vector 6.png

چارمی

چارمی بامزه و اعصاب خوردکن؛ مثل دوستش ویکتور عاشق پول ولی برخلاف ویکتور از دستورات اسپیو پیروی میکنه.تنها قابلیت این شخصیت امکان پرواز کردن اوست.مرحله مربوط به این شخصیت در بازی sonic generations مرحله planet wisp می باشد.این مرحله یکی از مراحل بازی sonic colors نیز میباشد.یکی از قدرت های این شخصیت که در بازی sonic generations ازش رونمایی شد؛این بود که او میتواند با استفاده از بال هایش و چرخیدن دور خود،گرد بادی را درست کند که اگر کسی روی آن گرد باد باشد؛ میتواند روی هوا راه برود.

File:Charmy(Modern).png

متال سونیک

به جرات میتوان گفت که این اختراع بهترین ربات اگمنه.متال سونیک جوری ساخته شده که میتونه از سونیک هم سریعتر بره.
متال سونیک بعد از اگمن،اصلی ترین دشمن سونیک کلاسیکه.این شخصیت مانند سیلور بدون بال پرواز میکنه.این ربات مانند تمامی ربات های اگمن تیراندازی میکنه وبدن آهنین قوی داره.همچنین در فیلم سونیک خارپشت سعی در نابودی سونیک داره.

File:Sonic-Free-Riders-Metal-Sonic-artwork.png


مفلیس

این شخصیت پلید و گستاخ که حتی موفق به کشتن سونیک شد؛ مفلیس تاریکی است.ماجرای مفلیس  تنها در بازی  محصول سال 2006،یعنی sonic the hedgehog2006 اتفاق افتاده است.جایی که مفلیس در آینده سیلور و بلیز رو گول میزنه.سیلور رو به جون سونیک میندازه.وقتی به زمان حال برمیگرده میبینه که تنها مانعش سونیکه.بنابراین با تیغی برنده و دراز،سونیک رو میکشه و ابلیس رو از درون پرنسس الیز آزاد میکنه.در واقع مفلیس از سایه شدو به وجود آمد.درست است مفلیس توسط شدو در آینده شکست خورد و در وسیله ی سولاریس زندانی شد ولی این مفلیس هیچوقت تسلیم نشد و در زمان حال همه چی رو جبران کرد.ولی در آخر در مقابل سوپر سونیک،سوپر شدو و سوپر سیلور زانو زد و کشته شد.


I m mephiles mephiles the dark by itshelias94-d4smwox

بیگ

بیگ شخصیتی بسیار چاق است.این گربه چاق با ماهیگیرش نیز معروف است.بیگ از جمله شخصیت هایی است که  تو سریال
sonic X بهش توجه زیادی شد.هیچکس باورش نمیشد که بیگ در بازی sonic heroes حضور دارد.بعضی ها میگویند بیگ پسر عموی بلیز است.File:ASR Big.png

سونیک وحشی

تنها حضور این شخصیت در بازی های سونیک، بازی sonic unleashed که به نام او است بوده است.داستان از این قرار است که اگمن در ابتدای این بازی قدرت سوپر سونیک رو از اون میگیره و در نتیجه الماس ها را در اختیار میگیره و با اون اشعه لیزر خودش رو شلیک میکنه به زمین.(البته اگمن این هدف رو در بازی sonic adventure2 داشت که سوپر سونیک و سوپر شدو توانستند جلوش رو بگیرند)
وقتی اشعه پرتاب میشه زمین به چهار تیکه تبدیل یمشه دارک گایا از اون میاد بیرون تحت تاثیر اشعه اگمن قرار میگیره و سونیکی در حال عذابه سه سونیک وحشی تبدیل میشه و بعد از آن حرکات دارک گایا رو تقلید میکنه.
سونیک وحشی در واقع یه گرگه و فقط تو شب میتونه حرکت کنه.


File:Werehog.png


اربات

اربات برای اولین بار در بازی sonic unleashed دیده شد که البته شکل آن با شکل امروزی ان فرق داشت.به غیر از sonic unleashed او در بازی های:sonic colors-sonic and mario at 2012 london-sonic lost world-sonic and mario at cuchi 2014  حضور یافته است.رنگ چشمانش آبی بوده بدن فلزی اش به رنگ های سیاه،قرمز،طوسی و سفید است.وظیفه اصلی این روبات در بازی sonic unleashed این بود که آخرین اطلاعات را از دارک گایا و پروژه eggman land(سرزمین اگمن) به اگمن برساند.در بازی پرطرفدار onic generations پس از شکست اگمن در بازی sonic colors از سونیک،او و کوبات مشغول راه و چاره ای هستند که ناگهان اگمن خورنده زمان را میبیند و آن دو را در فضا رها میکند.از قدرت ها و توانایی های این شخصیت میتوان به شناور ماندن روی هوا اشاره کرد و جالب است که او میتواند در این حالت حرکت کند.


کوبات

کوبات هم مانند اربات به دست اگمن برای کمک به او در نقشه های شیطانی اش طراحی و ساخته شده است.این شخصیت برای اولین بار در بازی sonic colors دیده شد و پس از آن در هر بازی اربات در آن حضور داشته؛دیده شده است.رنگ چشمانش آبی کم رنگ بوده و بدنش که مانند اربات فلزی است؛از رنگ های زرد،سیاه و طوسی است.از قدرت ها و توانایی های شخصیت این است که طوری طراحی شده است که به صورت مکعب در بیاید و فقط صورتش معلوم باشد و جالب این استکه او میتواند در این حالت راه برود و حرکت کند.این شخصیت قرار است به همراه اربات در sonic boom حضور داشته باشد.


چیپ

چیپ در واقع یکی از اعضای گایای صلحه اما چون حافظش رو از دست داده نمیتونه به یاد بیاره.(دلیل:پس از اینکه سونیک به سونیک وحشی تبدیل شد به زمین سقوط کرد و بر روی چیپ فرود اومد!) صمیمی ترین دوست سونیک در بازی sonic unleashed همین چیپ است.متاسفانه چیپ در مرحله آخر این بازی جونش رو فدای سونیک میکنه و جونش رو از دست میده.

File:Chip.png[ شنبه 11 مرداد 1393 ] [ 10:15 ق.ظ ] [ آرین سروش مهر ]
نظرات
.: Weblog Themes By skin98 :.

درباره وبلاگ

سلام.به این وبلاگ خوش آمدید.این جا جهان سونیک است البته شعبه میهن بلاگ.به کانال ما هم سر بزنید.کپی نکنید(به خصوص عکس ها)مگر با ذکر منبع.(ببینید چقدر مهربونم)
آرشیو مطالب
آمار سایت
بازدیدهای امروز : نفر
بازدیدهای دیروز : نفر
كل بازدیدها : نفر
بازدید این ماه : نفر
بازدید ماه قبل : نفر
تعداد نویسندگان : عدد
كل مطالب : عدد
آخرین بروز رسانی :